Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

27 Kasım 2010 Cumartesi

Kurban bayramından kareler

Kurban bayramı işte bu görüntülerle, yani bol bol et ve mangalla Uşakta başladı...
Ege bey Tarık amcasıyla ördeklere ekmek atıyor, ama mümkün olduğunca uzaktan:) Ördekler biraz yaklaşmaya kalkarsa Ege geri çıkmaya başlıyor.


Ve sonraki durağımız Zonguldaktı. Ege yolda mahvoldu, bizim için bile yeterince yorucuydu. Antepten Uşak, Uşaktan Zonguldak derken canımız çıktı. İşimiz gücümüz Egeyle uğraşmaktı. Bu bayram kimseyi arayamadım ne yazıkki. Yine de güzel geçti. Ailelerle birlikte olmak güzeldi. Özlem giderdik.
Anneannesinin lahmacun yapmak için hamur açtığını gören Ege de sıvadı kolları:) Herşeye el atmasa olmaz!
Dayısı da çok özlemiş Ege'yi
Zonguldağa gelmişken Amasraya gidip balık yemesek olmazdı. Gittik gitmesine de Amasrayı hiç bu kadar kalabalık görmemiştim. Arabayı bırakabilmek için üç tur attık. Sonunda Çeşmi Cihanda güzel bir balık ve yandaşlarıyla güzel bir akşam yemeği harikaydı doğrusu. Yediğimiz herşey çok lezzetliydi. Antepin balık kültürü ve denizi olmadığından deniz manzarası ve balık keyfini çok özlüyoruz.
Ilıksu'da denizi taşlıyoruz Egeyle. Suda taş kaydırmaca oynadık. Ben maksimum altı kez kaydırabildim. Tahir buna inanmadı. Sonra kendisi aldı eline taşı ve "Özlem, say şimdi" dedi. Taşı attı, saymaya başladım "bir,...." ve sonuç bir:))) Gülmekten öldük tabi. Sonra Orkun başladı, sekiz, dokuz,on... Ve rekor tabii ki Orkunda...
Sanırsın yaz...

Zonguldakta dağlara doğru uzanmadan, çamların arasında yürümeden olmaz...

Akşam yemeğimizden bir kare.
Ve Zonguldak Fenere de gittik. Orada yıllaaaardır olan sokak köftecisinden ekmek arası köfte yedik, çay içtik. Ne kadar lezzetliydi, keyifliydi... Çok özlemişim çooook... Fenere ne zaman gitsek çocukluğum ve lise yıllarım aklıma geliyor. O yılların özlemini gideriyoruz belkide...

Anneanne
Ve dede.
Dayısıyla elma kurduna bindi tosbağam. Buz gibiydi hava. Sırf Ege istiyor diye lunaparka gittik. Gönlü olduktan sonra dönebildik.
Uzun bir tatil daha sona erdi. Dönüş yolumuz da çok uzundu. Otur otura her tarafımız ağrımış. Daha yeni yeni kendimize geldik.
Şu anda Egeyle babası tahtadan kuş evi yapmaya çalışıyorlar. Ege "baba, kestereyi verir misin? kescem de" şeklinde babasına yardım ediyor. Daha çok engelliyor da denebilir:) Beraber birşeyler yapmak amaç. Bakalım ortaya nasıl birşey çıkacak?

1 yorum:

  1. dolu dolu geçmiş gene, ne güzel :)
    keşke biz de gelebilseydik..neyse veletler azcık daha büyüsün, gene yollardayız inşallah :)
    Babam da ne yakışıklı çıkmış ama..
    annemin elinde poşet var ya, kedin ege yesin diye bişeyler almıştır yanına, doğru mu bildim :) ?

    YanıtlaSil