Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

2 Nisan 2009 Perşembe

Ege'nin huysuzlukları

Bu aralar bir huysuzluktur gidiyor. Benim üzerime fazla düşmeye başladı. "Anne yeme", "anne uyuma", tuvalete gitme, banyoya girme, hatta "anne oturma!". Yuh yani... Sürekli oyun oynamak istiyor, hiç aralıksız! Yemek yerken tabağımdakilere el koyuyor, "ben yicem" diyor ama yemiyor. Annesi kölesi durumunda bu aralar :)

Babası gelmişti haftasonu. Beraber Antalya'ya gittik, denizi taşladı yine beyzade. Parka gittik, alışveriş merkezine gittik, bir tane daha bisiklet aldı tosbağa. Evde koyacak yer kalmayacak yakında! Veee babasına da gösterdi huysuzluğunu. Gece yarısı tam yatacaz "dışarı didelim" diye tutturdu. Babası kucağına alıp pencereden dışarının karanlık olduğunu gösterdi, yarın gideriz diye kandırmaya çalıştıysa da olmadı. Gece gece aldım Ege beyi, indim aşağı. Sokakta in cin top oynuyor. Bizimki tuttu kolumdan "gezelim" diye, başladık yürümeye. Sonra arabaya bindirdim onu, müziği açmamla uyuması bir oldu:) İlla dediğini yapacak beyefendi!

Geçenlerde kek yapıyordum, keki kalıba dökerken kıyamet koptu, "pişirme" diye tutturdu. Çiğ çiğ yiyecekmiş. Ona biraz ayırıp fırına koydum. 5-10 dakika geçmişti ki niye pişiyorsun diye bir kıyamet daha koptu. Keki fırından çıkarttırdı, içinden biraz aldık ve geri koyduk. Aynı şeyi puding için de yaptı. "Pişirme" dedi yine. Pudingi toz haliyle bir tabağa koydurttu, bir kaç kaşık yedi sonra acı geldi tabi ve pişirmeye razı oldu:) Dün de krebi pişirme dedi. "Al, böyle ye o zaman" dedim. Önce bir kokladı, sonra güldü. Pişirdik tabi:) İşimiz iş...

Dün gece de gardolapla oynarken kapağını hızlıca bir itti, kapak sürgüden çıktı. Merdiveni getirip yerine taktım ama Ege bu sefer de merdivene çıkacam diye tutturdu. Düşeceksinden falan anlamıyor. Kafasına koyduğunu yapacak illaki. Bu sefer ben de iyice sinirlendim, merdiven falan yok deyip götürdüm odaya. Epey bir ağladı. Sonra kafasını dağıtarak çözdük problemi. Mum yaktım onları üfledi, kolyeleri çıkardım, kitap okudum derken uyuyakaldı:) Tam bir keçi!!!

Çocuk yetiştirmek için sabırlı olmak lazım, hem de çooooooooooooooook sabırlı. Ben ne kadar sabırlı biriyim bilmiyorum, sadece sabırlı olmak zorundayım onu biliyorum.

Bu çocuk büyüyünceye kadar ben de sinir minir kalmayacak galiba:) Çok zor gerçekten ya!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder